Śmierć i religia

Tematy nie związane z serialem i grą LOST Online.

Re: Śmerć i religia

Postprzez samurajwo » 28 paź 2008, 22:48

No a nie zdaje sie wam że papież jest mało religijny kiedy mówi że odpuści wam grzechy jak zamordujecie niewiernych i to samo mówi Allach !
Avatar użytkownika
samurajwo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 38
Dołączył(a): października 2008
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmerć i religia

Postprzez Toudi » 28 paź 2008, 23:01

samurajwo napisał(a):No a nie zdaje sie wam że papież jest mało religijny kiedy mówi że odpuści wam grzechy jak zamordujecie niewiernych i to samo mówi Allach !

cytatów, przykładów, konkretów, odniesień... sensu w zdaniu... i mniej błędów allahu ;[
Toudi
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 198
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmerć i religia

Postprzez samurajwo » 29 paź 2008, 14:30

Avatar użytkownika
samurajwo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 38
Dołączył(a): października 2008
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmerć i religia

Postprzez Toudi » 29 paź 2008, 17:40

samurajwo napisał(a):Chcesz to poczytaj :

Sam se kurwa poczytaj, chcę się odwoływać do Twoich wypowiedzi a nie cytować wiki i wszczynać dyskusję z autorem, którego tu nie ma i pewnie nigdy go nie spotkam. Twój czwarty post w tym temacie i nie powiedziałeś jeszcze nic konkretnego.
Toudi
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 198
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmerć i religia

Postprzez Crew » 29 paź 2008, 18:38

Spokojnie.Samurajwo to mały neo który wkurza chyba każdego .....
Avatar użytkownika
Crew
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 271
Dołączył(a): sierpnia 2008
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Sayid

Re: Śmerć i religia

Postprzez Toudi » 29 paź 2008, 19:24

hellboy napisał(a):Spokojnie.Samurajwo to mały neo który wkurza chyba każdego .....

weź się nie wtrącaj, może koleś napisze coś sensownego
Toudi
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 198
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmerć i religia

Postprzez samurajwo » 29 paź 2008, 21:12

No to wejdź na Google bo z tego co widzę to twój nick ci odpowiada . :D
Avatar użytkownika
samurajwo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 38
Dołączył(a): października 2008
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmerć i religia

Postprzez Astral » 09 lis 2008, 22:28

Odświeżę temat, bo jakoś mnie naszło...

Nie wierzę, ale szanuję opinię innych, niech każdy wierzy w co chce byle nie nakłaniać nikogo na siłę do swojej wiary.
Dziś "ktoś z lost-online" (nie wiem czy chce żebym pisał to, więc nie daje nicka) rozbroił mnie na GG... pisał mi, że u niego w szkole wszyscy chodzą na religie itd. bo to porządna szkoła i boi się reakcji rodziny na to, że nie wierzy :?
Załamka... dlaczego większość, czy przynajmniej duża część katolików uważa, że jeśli ktoś jest ateistą to nie wyznaje żadnych zasad, zło, szatan i trzy szóstki? A jeszcze bardziej dobijają mnie ludzie którzy wierzą "bo tak trzeba, bo takie są obyczaje" a nigdy nie zastanawiali się nad tym...eh
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Śmierć i religia

Postprzez EluChaa » 30 sie 2009, 06:22

Yona napisał(a):
Rachel napisał(a):Właśnie, że nie. Dobra przesadzilam jestem wierząca, ale niepraktykująca - brak czasu, weny, natchnienia.

Bezsens. Jak się wierzy, to i praktykuje (btw, "wierzący, niepraktykujący" też jest modny) ;[.
To tak jakbym kochała Bludaska i chciała go wielbić, ale bym tego nie robiła (nawet w agresywny, dla niepoznaki, sposób). Praktykowanie wynika z wiary w tym momencie


ja również zaliczam się do wierzących, a niepraktykujących. A dla Twojej informacji, znaczy to tyle, co wierze w Boga, a nie wierze w katolicki kościół i jego praktyki. Mi nie brak weny, a raczej wiary w tą instytucje. Nie przestrzegam przykazań kościelnych, więc według kościoła nie jestem pełnoprawnym chrześcijaninem. Proste i logiczne. Jeśli na jakiś temat nic nie wiesz, nie powinnaś się odzywać. O tym dyskutować już nie będziemy :)

Co do Bloo.. czy przez Ciebie zazdrość przemawia, o to ze nie jesteś już w centrum zainteresowania? o.O

Aha, zdecydowanie i w stu procentach wole Pufa niż Tołdiaka. To raczej jasne jak słoneczko w gadu na statusie dostępnym xD A i Gawku szaa... boooo < grozi > xD
Avatar użytkownika
EluChaa
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 0
Dołączył(a): lipca 2009
Lokalizacja: stolica disco-polo

Re: Anty Fanclub Tołdiaka

Postprzez Yona » 30 sie 2009, 12:45

EluChaa napisał(a):ja również zaliczam się do wierzących, a niepraktykujących. A dla Twojej informacji, znaczy to tyle, co wierze w Boga, a nie wierze w katolicki kościół i jego praktyki. Mi nie brak weny, a raczej wiary w tą instytucje. Nie przestrzegam przykazań kościelnych, więc według kościoła nie jestem pełnoprawnym chrześcijaninem. Proste i logiczne. Jeśli na jakiś temat nic nie wiesz, nie powinnaś się odzywać. O tym dyskutować już nie będziemy :)

Zakładanie, że nie wiem coś na dany temat, bo się z Tobą nie zgadzam jest po prostu dziecinne, żeby nie powiedzieć "głupie".
Wierzysz w Boga, a nie akceptujesz rzeczy, które on sam ustanowił, które sam przykazał - to się raczej wyklucza. No chyba że wierzysz, że jest, ale bawisz się w córkę szatana, wtedy rzeczywiście ma sens.

I gdzie napisałam, że praktykowanie wiary jest tylko chodzeniem do kościoła i słuchaniem tego co ustanowili księża? Praktykować można na wiele różnych sposobów.

A, i według Kościoła jesteś "pełnoprawnym" chrześcijaninem, czy chodzisz do kościoła, czy nie. Jesteś nim od chwili chrztu. Wyrzec wiary możesz się sama, kościół nikogo w ten sposób nie odrzuca.
Więc, że pozwolę sobie zacytować:
Jeśli na jakiś temat nic nie wiesz, nie powinnaś się odzywać.


Z wyrazami szacunku :*.
Avatar użytkownika
Yona
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 574
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Kato

Re: Anty Fanclub Tołdiaka

Postprzez Toudi » 30 sie 2009, 13:01

EluChaa napisał(a):ja również zaliczam się do wierzących, a niepraktykujących. A dla Twojej informacji, znaczy to tyle, co wierze w Boga, a nie wierze w katolicki kościół i jego praktyki. Mi nie brak weny, a raczej wiary w tą instytucje. Nie przestrzegam przykazań kościelnych, więc według kościoła nie jestem pełnoprawnym chrześcijaninem. Proste i logiczne. Jeśli na jakiś temat nic nie wiesz, nie powinnaś się odzywać. O tym dyskutować już nie będziemy :)

Nie musisz wierzyć w kościół katolicki. On tak jakby wiesz... istnieje. I wg niego nie jesteś w tym wypadku katolikiem. Naucz się rozróżniać pewne pojęcia. >>>LINK<<< tutaj masz arenę zmagań o temat religii. Ostrzegam, że to koloseum nieużywane już sporo czasu, mnóstwo kurzu i jeszcze promieniuje po wybuchu atomówki. Jeśli chcesz się popisywać, jaka jesteś na czasie z interpretowaniem religii, to zapraszam do tego tematu. Jeśli nie, to nie wal wyrywkowo w randomowych postach, bo człowiek nie wie, czy taki zasrany offtop zasługuje w ogóle na komentarz.
Toudi
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 198
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Anty Fanclub Tołdiaka

Postprzez Blucyfer » 30 sie 2009, 13:03

Przeca w Biblii nic nie ma o chodzeniu do kościoła. Czyściec wymyślił któryś papież. Za mało wiemy, nie jesteśmy doimformowani, nikt z nas nie czytał całej Biblii i tak naprawdę kłótnie o religii są bezsensu (choć sam tą zacząłem).
Avatar użytkownika
Blucyfer
Leszcz
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 850
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Poznań
Ulubiona postać: Rose

Re: Anty Fanclub Tołdiaka

Postprzez Robinek » 30 sie 2009, 13:53

Kupcie sobie startery Radia Maryja czy tam Ojca Rydzyka i SMSujcie do woli D: SOHF :(
Avatar użytkownika
Robinek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 465
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Las Sherwood <----E
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Anty Fanclub Tołdiaka

Postprzez EluChaa » 30 sie 2009, 14:05

Yona napisał(a): Zakładanie, że nie wiem coś na dany temat, bo się z Tobą nie zgadzam jest po prostu dziecinne, żeby nie powiedzieć "głupie".

dziecinne jest porównywanie religii do "miłości" do Bloo.
Yona napisał(a):Wierzysz w Boga, a nie akceptujesz rzeczy, które on sam ustanowił, które sam przykazał - to się raczej wyklucza.

to potwierdza, że jednak wypowiadasz się na tematy, o których nic nie wiesz, bo jak Bloo zauważył
BlooD napisał(a):Przeca w Biblii nic nie ma o chodzeniu do kościoła.

coś w tym stylu. Wzmianka pojawia się w Nowym Testamencie.
Yona napisał(a): I gdzie napisałam, że praktykowanie wiary jest tylko chodzeniem do kościoła i słuchaniem tego co ustanowili księża?

Yona napisał(a):Wierzysz w Boga, a nie akceptujesz rzeczy, które on sam ustanowił, które sam przykazał - to się raczej wyklucza.

chociażby tu. Czyli według Twoich słów skoro nie akceptuje tego, nie mogę być wierząca.
Yona napisał(a): Praktykowanie wynika z wiary w tym momencie.

i tu, bo jak już zauważyłam żeby być pełnoprawnym katolikiem, musze przestrzegać przykazań kościelnych. Czyli nie praktykuje.
Yona napisał(a):Praktykować można na wiele różnych sposobów.

Zabłyśnij i powiedz nam jakie to sposoby, oczywiście pomijając to co już napisałam.

Yona napisał(a):A, i według Kościoła jesteś "pełnoprawnym" chrześcijaninem, czy chodzisz do kościoła, czy nie. Jesteś nim od chwili chrztu.

od chwili chrztu należe do wspólnoty chrześcijańskiej, ale pełnoprawnym chrześcijaninem staje się dopiero po bierzmowaniu.
Yona napisał(a): Wyrzec wiary możesz się sama, kościół nikogo w ten sposób nie odrzuca.

pozwole sobie zacytować Biblie:
"Jeżeli twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli cię nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jedną lub dwie osoby, niech cała sprawa rozstrzygnie się w oparciu o dwóch lub trzech świadków. Jeżeli ich także nie posłucha, powiedz o tym Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie posłucha, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. ”
— Mt 18,15-18

Yona napisał(a):Więc, że pozwolę sobie zacytować:
Jeśli na jakiś temat nic nie wiesz, nie powinnaś się odzywać.

Yhym.

Yona napisał(a): No chyba że wierzysz, że jest, ale bawisz się w córkę szatana, wtedy rzeczywiście ma sens.

Bez komentarza.
Avatar użytkownika
EluChaa
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 0
Dołączył(a): lipca 2009
Lokalizacja: stolica disco-polo

Re: Anty Fanclub Tołdiaka

Postprzez Robinek » 30 sie 2009, 14:38

Ała... D: licytacje na patencie "Wszystko co powiesz zostanie wykorzystane przeciwko Tobie" xDDD
Avatar użytkownika
Robinek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 465
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Las Sherwood <----E
Ulubiona postać: Sawyer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron